Warsztaty samochodowe, sklepy motoryzacyjne czy też klienci indywidualni dość często zastanawiają się, jak wysłać części do auta kurierem. Nie wszyscy przewoźnicy w ogóle dopuszczają taki transport. Inni wymagają odpowiedniego zapakowania przesyłki i oczywiście traktują ją jako ładunek wymagający specjalnej obsługi. To natomiast sprawia, że cena wysyłki silnika kurierem będzie wyższa niż innych paczek. Warto zawsze też poprosić o indywidualną kalkulację, co opłaca się szczególnie wówczas, gdy nadaje siępaczki z częściami samochodowymi regularnie.
Jak wysłać silnik samochodowy kurierem?
Wysyłając silnik samochodowy kurierem, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim zalecenia przewoźnika. To część, która ze względu na wielkość, ciężar i nieregularny kształt bywa problematyczna. Poza tym może być niebezpieczna dla innych przesyłek i wymaga specjalnej obsługi na każdym etapie transportu. Dla osób, które chcą nadać silnik samochodowy, wysyłka kurierem wydaje się opcją szytą na miarę. Przewoźnicy przyjmują przesyłki o wadze maksymalnej do 400 kilogramów. Ograniczenia obejmują również wymiary. Silnik nie może mieć więcej niż 150 centymetrów wysokości, 120 szerokości i 80 głębokości. Tego typu ładunek należy wysłać na palecie. Co istotne, parametry przesyłki podaje się wraz z podstawą. W DHL za przesyłkę z silnikiem bez pobrania trzeba będzie zapłacić 193,63 zł. Klienci, którzy chcą wybrać opcje dodatkowe, powinni poprosić o indywidualną wycenę.
Wyślij silnik samochodowy kurierem DHL za 193,63 zł
Jak przygotować paletę z silnikiem?
Wysyłka silnika samochodowego jest dość pracochłonna. Sam ładunek sprawia trudności zarówno nadawcy, jak i kierowcy, ale warto poświęcić czas, by całość dotarła do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Silnik samochodowy po oczyszczeniu ze wszystkich płynów eksploatacyjnych należy zapakować i umieścić na palecie. Po tego typu przesyłkę przyjedzie specjalny samochód z podnośnikiem, więc trzeba przygotować odpowiednio dużo miejsca na podjeździe. Silnik należy zabezpieczyć w taki sposób, aby nie uszkodził innych przesyłek. Całość musi być też na trwałe przymocowana do palety, nie może się przemieszczać i powinna być stabilna. Do pakowania silnika samochodowego warto wykorzystać kartony, folię bąbelkową i streczową. Szczególną uwagę należy zwrócić na elementy wystające.
Reklama